Sieci społeczne


Aktualna pogoda

Aktualizacja: 20.06.2018 11:03:14Zajęcia edukacyjno-integracyjne dla „Mocnej Ekipy z Tarnowa”

W dniu 15 września 2016 roku na terenie ośrodka Czorsztyn Ski Kluszkowce ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR prowadzili zajęcia edukacyjno-integracyjne dla „Mocnej Ekipy z Tarnowa”, w skład której wchodzą wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy im. św. Kingi prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, placówki Opiekuńczo – Wychowawczej im. Janusza Korczaka w Tarnowie (Tarnowski Dom Dziecka), oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. E. Gierata.

                           Ratownicy wspólnie z obsługą ośrodka narciarskiego przygotowali szereg atrakcji dla dzieci.

Już sam wyjazd kolejką górską na górę Wdżar cieszył się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza, że dla niektórych był to pierwszy raz. Nawet wózek inwalidzki nie stanowił problemu aby dostać się na szczyt. Wielką radość dla dzieciaków sprawiły przejażdżki quadem i samochodem terenowym GOPR.

                           W pozostałych punktach dzieci brały udział w zajęciach z pierwszej pomocy i zapoznały się ze sprzętem wykorzystywanym przez ratowników w działaniach ratowniczych. Młodzi ludzie mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, a niektórzy swój lęk wysokości przełamywali na przygotowanej przez ratowników tyrolce.

                           Podsumowaniem tego intensywnego dnia była smaczna kiełbaska z grilla i szereg wzajemnych podziękowań, które należą się „Mocnej Ekipie z Tarnowa” za zaangażowanie i zdyscyplinowanie podczas zajęć. Załodze ośrodka Czorsztyn Ski za udostępnienia pięknego i rodzinnego ośrodka na górze Wdżar, oraz wszystkim Kolegom Ratownikom zaangażowanym w ten projekt.
Autor:

autor

Data publikacji:

2016-09-20
SPONSORZY GOPR

PARTNER GRUPY PODHALAŃSKIEJ

PARTNERZY GOPR


Grupa Podhalańska GOPR
al. 1000-lecia 1
34-700 Rabka Zdrój

tel.: 0-18 267 68 80
fax: 0-18 267 64 58

poczta@gopr-podhale.pl

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
realizuje zadania z zakresu ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym MSWiAProjekt i realizacja: ESC S.A.