Sieci społeczne


Aktualna pogoda

Aktualizacja: 18.02.2019 06:39:59

Pogoda


 • Zachmurzenie:słońce
 • Temperatura:-1 °C
 • Widoczność:dobra
 • Opad:brak
 • Wiatr:bezwietrznie

 


 • Warunki turystyczne: średnie
 • Warunki narciarskie: brak danych
 • Rodzaj śniegu:Naturalny
 • Gatunek śniegu:Lód, Zsiadły
 • Grubość pokrywy śnieżnej max.:0 cm
 • Grubość pokrywy śnieżnej min.:0 cm


Wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Fachowe, a przede wszystkim szybkie udzielanie pomocy w górach możliwe jest tylko wtedy, gdy dobrze wyszkoleni ratownicy górscy mogą korzystać z nowoczesnego i profesjonalnego ekwipunku i sprzętu ratowniczego. Niestety, ale Grupa Podhalańska GOPR nie zawsze może pozwolić sobie na zakup specjalistycznego, zazwyczaj drogiego wyposażenia. W takim wypadku nieocenione jest wsparcie finansowe, jakie od wielu lat otrzymujemy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

W 2018 roku Grupa Podhalańska GOPR otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w formie dotacji niebagatelną kwotę 100.000 złotych. Pieniądze te zostały w znacznej mierze przeznaczone na rozwój używanych przez nas środków transportu osób poszkodowanych. Do jednego z samochodów terenowych zakupiliśmy nosze samozaładowcze, co znacząco zwiększyło komfort transportowanych osób. Do transportu zimowego zakupiliśmy dwie sztuki noszy Sked oraz sanie kanadyjskie Canadier, natomiast celem zwiększenia mobilności ratowników w sezonie jesiennym, gdy z uwagi na przejściowe warunki atmosferyczne ograniczone są możliwości używania w terenie quada, ale jeszcze jest zbyt mało śniegu na używanie skutera śnieżnego, zakupiliśmy komplet gąsienic do quada Can-am. Zależało nam również na zwiększeniu szybkości w dotarciu do poszkodowanych w wypadkach, do których coraz częściej dochodzi na Dunajcu w rejonie Szczawnicy i Krościenka nad Dunajcem i dlatego część dotacji przeznaczyliśmy na zakup przyczepy pod ponton ratowniczy. 
Fundusze z otrzymanej dotacji przeznaczyliśmy również na rozwój używanego w GOPR systemu radiokomunikacji (nowe baterie do radiotelefonów, ochronniki słuchu), na doposażenie magazynu sprzętu technicznego (karabinki, taśmy Dyneema) oraz na doposażenie tzw. ekwipunku osobistego ratowników (latarki czołowe, kaski, kombinezony).
Jak widać dobrze wydane fundusze bez wątpienia w znaczny sposób zwiększyły bezpieczeństwo turystów wędrujących po małopolskich górach oraz mieszkańców naszego województwa. Chociaż pośrednio – to właśnie w imieniu tych ludzi – chcielibyśmy władzom i pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego bardzo gorąco podziękować za otrzymane wsparcie.

Dziękujemy! 


Autor:

autor

Data publikacji:

2018-12-08
SPONSORZY GOPR

PARTNER GRUPY PODHALAŃSKIEJ

PARTNERZY GOPR


Grupa Podhalańska GOPR
al. 1000-lecia 1
34-700 Rabka Zdrój

tel.: 0-18 267 68 80
fax: 0-18 267 64 58

poczta@gopr-podhale.pl

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
realizuje zadania z zakresu ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym MSWiAProjekt i realizacja: ESC S.A.