Sieci społeczne


Aktualna pogoda

Aktualizacja: 19.11.2019 07:05:36

Pogoda


 • Zachmurzenie:3/10
 • Temperatura:1 °C
 • Widoczność:dobra
 • Opad:brak
 • Wiatr:bezwietrznie

 


 • Warunki turystyczne: dobre
 • Warunki narciarskie: brak danych
 • Rodzaj śniegu:
 • Gatunek śniegu:
 • Grubość pokrywy śnieżnej max.:0 cm
 • Grubość pokrywy śnieżnej min.:-1 cm


Kronika GP GOPR 15 - 22.07.19

Wakacje w pełni, a szlaki są pełne turystów. Ratownicy GOPR interweniują niemal codziennie. Na szczęście w ostatnim tygodniu nie zanotowaliśmy bardzo poważnych zdarzeń. W związku ze sporą ilością informacji o użądleniach i ukąszeniach (owady, kleszcze, żmije) zalecamy zachowanie ostrożności podczas wyjść w góry oraz zabieranie ze sobą osobistych lekarstw. Z uwagi na intensywne burze prosimy też śledzić prognozy pogody.


15.07, poniedziałek
- przed godz. 16 GOPR zostaje wezwany na szlak żółty na Bryjarkę- kobieta uraz stawu skokowego. Po dotarciu i zaopatrzeniu transport do Szczawnicy.
- przed godz. 21 dwie akcje w tym samym czasie w Szczawnicy. GOPR udziela pomocy kobiecie z arytmią serca oraz 8-letniemu dziecku rannemu po wypadku rowerowym.

16.07, wtorek
- po godz. 11 GOPR i HZS prowadzą wspólną akcję w Przełomie Dunajca - 9-letnie dziecko złamało rękę.

17.07, środa
- po godz. 18 GOPR otrzymuje zgłoszenie o potrzebie udzielenia pomocy kobiecie, która utknęła w trudnym terenie w masywie Wysokiej w Małych Pieninach. Ratownicy po dotarciu na miejsce wyprowadzili asekurując kobietę w bezpieczne miejsce i dalej samochodem terenowym do Szczawnicy.
- ok. godz. 19 zostaje udzielona pomoc w Szczawnicy - ukąszenie.
- po godz. 20 na szlaku zielonym z Turbacza do Nowego Targu GOPR pomaga rowerzyście, który doznał urazu żeber.

18.07, czwartek
- po godz. 11 ratownicy GOPR udzielają pomocy na Szafranówce w Małych Pieninach, gdzie mężczyzna doznał urazu stawu skokowego.

20.07, sobota
- po godz. 11 do GOPR dociera informacja o wypadku na Ćwilinie w Beskidzie Wyspowym, gdzie kobieta doznała urazu stawu skokowego. Po dotarciu i udzieleniu pomocy ratownicy ewakuowali poszkodowaną na przełęcz Gruszowiec.
- wczesnym popołudniem kolejny wypadek – tym razem pomocy potrzebuje 12 letnie dziecko, które na przełęczy Szopka poważnie zraniło kończynę dolną. Na miejsce natychmiast ruszył zespół GOPR i po udzieleniu pomocy ewakuował poszkodowanego do Sromowiec Niżnych.
- ok. godz. 18 wypadek pod Orlicą w Małych Pieninach. W wypadku rowerowym kobieta doznała urazu głowy. GOPR udziela pomocy i ewakuuję osobę poszkodowaną do Szczawnicy.

Ponadto w dniach 17-21.07 na terenie Pienin ratownicy GOPR oraz Horská služba Pieninského národného parku prowadzili wspólne szkolenie w zakresie ratownictwa ścianowego oraz ewakuacji w trudnym terenie.

Numer ratunkowy w górach 601 100 300
Aplikacja Ratunek.euAutor:

P.K

Data publikacji:

2019-07-23
SPONSORZY GOPR

PARTNER GRUPY PODHALAŃSKIEJ

PARTNERZY GOPR


Grupa Podhalańska GOPR
al. 1000-lecia 1
34-700 Rabka Zdrój

tel.: 0-18 267 68 80
fax: 0-18 267 64 58

poczta@gopr-podhale.pl

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
realizuje zadania z zakresu ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym MSWiAProjekt i realizacja: ESC S.A.