×
 • gopr podhale - obrazek tła
| |

TELEFON RATUNKOWY 985 lub 601 100 300

GRUPA PODHALAŃSKA GOPR
Oficjalna strona


Kronika GP GOPR 14.09 - 21.09.2020

Kronika Grupy Podhalańskiej GOPR 14-21.09.2020

Pogoda w połowie września bardziej przypominała pełnię lata niż nadchodzącą jesień.Jedynie niskie temperatury rano przypominają, że to już wrzesień.
Piękna pogoda i dobre warunki zachęciły do wypoczynku w górach- przez cały tydzień panował średni oraz duży ruch turystyczny- szczególnie w weekend.
Zanotowaliśmy kilka akcji:
15.09, wtorek
 • Po godz. 15 zgłoszenie wypadku pomiędzy Jaworkami, a Durbaszką - kobieta złamana ręka. Na miejsce udaje się zespół ratowniczy i udziela pomocy. Następnie przekazuje do karetki.
18.09, piątek
 • Przed godz. 15 informacja o wypadku nad Dziubasówkami na szlaku żółtym na Turbacz, 12-letnia turystka doznała urazu kończyny dolnej. Na miejsce wyruszył zespół z Długiej Polany i po zaopatrzeniu zabrał dziewczynkę do szpitala w Nowym Targu.
19.09, sobota
 • Po godz. 11 zgłoszenie o wypadku na górze Bania nad Rabkę- mężczyzna rana kończyny dolnej. Po zabezpieczeniu krwawienia i zaopatrzeniu rany - transport do szpitala w Rabce.
 • Przed godz. 13 interwencja w Szczawnicy- zranienie.
 • Po godz. 15 wypadek pod szczytem Sokolicy - w wyniku upadku kobieta doznała urazu głowy oraz ogólnych potłuczeń. Po udzieleniu pomocy ratownicy znieśli w noszach Kong poszkodowaną do Krasu i dalej do Opieki Całodobowej w Krościenku. Akcja zakończyła się po godz. 17.
 • Przed godz. 16 na Turbaczu GOPR udziela pomocy kobiecie - zachorowanie, transport do Nowego Targu.
 • Po godz. 18 kolejne zgłoszenie turysta podczas zejścia z Radziejowej na Białą Wodę napotkał nieprzytomnego turystę prawdopodobnie pod wpływem alkoholu… Na miejsce ruszył zespół GOPR wraz z Policją. Na miejscu nie udało się odnaleźć osoby „poszkodowanej”. Ratownicy rozpoczęli poszukiwania w/w osoby z uwagi na „stan” i teren w którym się znajdował. Akcja zakończyła się o 4 w nocy…Nie udało się odnaleźć poszukiwanej osoby. Niestety co pewien czas mamy do czynienia z tak skrajnym zachowaniem turystów…W trwającą prawie całą noc akcję zaangażowanych było ponad 30 ratowników górskich z Grup Podhalańskiej oraz Krynickiej GOPR…
20.09, niedziela
 • Po godz. 9 ratownicy otrzymują informacje o możliwym zaginięciu w Pieninach - ojciec zgłasza brak kontaktu z synem, który wybrał się na rower. Ratownicy GOPR wraz z Policją podjęli działania.
 • Po godz. 12 na Turbaczu zespół udziela pomocy osobie z zachorowaniem. Po zbadaniu kobiety transport do Nowego Targu.
 • Interwencja w dyżurce, uraz głowy.

W ostatnim tygodniu na terenie GP GOPR odbyły się dwa szkolenia: topograficzne w Paśmie Policy oraz przewodników psów.

O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU, Plus, PKN ORLEN, BMW Polska oraz Tatra.
Aplikacja Ratunek
Numer ratunkowy w górach - 985

SPONSORZY GOPR 

PARTNERZY GOPR

PARTNER GRUPY PODHALAŃSKIEJ

Wspomóż Grupę Podhalańską

W tym miejscu niebawem pojawi się możliwość szybkiego przelewu dla naszej grupy.


Fundacja GOPR

Grupa Regionalna Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Grupa Podhalańska


Adres
34-700 Rabka Zdrój
al. Tysiąclecia 1

NIP: 735-00-08-678
REGON: 385877118
KRS: 836360


Kontakt
tel/fax: (18) 26-76-880
e-mail: biuro@goprpodhale.pl


Logo MSWiAGOPR realizuje zadania
z zakresu ratownictwa górskiego
dzięki środkom finansowym MSWiA

Województwo małopolskie