×
  • gopr podhale - obrazek tła
|

TELEFON RATUNKOWY 985 lub 601 100 300

GRUPA PODHALAŃSKA GOPR


Kronika Grupy Podhalańskiej GOPR 13 - 19.09.2021 r.

Kronika Grupy Podhalańskiej GOPR 13.09 - 19.09.2021 r.

W zeszłym tygodniu Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR brali udział w następujących działaniach:

13.09 

  • W godzinach popołudniowych do dyżurki GOPR w Szczawnicy dociera zgłoszenie o mężczyźnie przygniecionym przez ciągnik. Ratownicy po zaopatrzeniu przekazują poszkodowanego przybyłemu na miejsce zespołowi ZRM.

15.09

  • Kilka minut po godzinie 8 ratownik dyżurny w stacji centralnej odbiera zgłoszenie z KP PSP Limanowa o wypadku pracownika leśnego w rejonie masywu Łopienia. Po dotarciu i wykonaniu medycznych czynności ratownicy przetransportowali poszkodowanego do oczekującego ZRM.
  • Po godzinie 18 pracownik schroniska na Hali Krupowej zgłasza, że w okolicach schroniska przebywa osoba, której zaginięcie zgłoszono kilkanaście godzin wcześniej. Na miejsce udaje się zespół ratowników wraz z Policją. Po czynnościach przeprowadzonych przez funkcjonariuszy zaginiony zostaję przetransportowany do oczekującego radiowozu.

16.09

  • Ok. godziny 11 ratownik GOPR ze Szczawnicy odbiera zgłoszenie o wypadku turystycznym w Rejonie Lubania w Gorcach. Po zaopatrzeniu poszkodowana zostaje ewakuowana do Krościenka. Kilkanaście minut później ratownik odbiera następne zgłoszenie. Tym razem na pomoc oczekuje turysta w rejonie Przełęczy Szopka wPieninach. Po zaopatrzeniu zostaje ewakuowana do Krościenka.
  • Trzecie tego dnia zgłoszenie dochodzi z okolic Ćwilina. Po dotarciu na miejsce zaopatrzono poszkodowana i przetransportowano do własnego środka transportu.
  • Ratownicy kończący działania w rejonie Przełęczy Szopka dostają kolejne zgłoszenie z tego miejsca. Po dotarciu na miejsce zabezpieczają poszkodowanego i ewakuują do dyżurki , gdzie zostaje przekazany opiekunowi.
  • Ostatnie tego dnia zgłoszenie ratownik dyżurny odbiera w godzinach wieczornych. Wypadek zdarzył się podczas zjazdu z Przehyby. Ratownicy którzy docierają na miejsce zaopatrują poszkodowaną i ewakuują w dół. Finalnie kobieta trafia pod opiekę ZRM.

19.09

  • Ratownik dyżurny na Turbaczu otrzymuje zgłoszenie o osobie po utracie przytomności na terenie schroniska. Po dotarciu na miejsce i wykonaniu medycznych czynności zapada decyzja o ewakuacji w dół. Poszkodowana zostaje przekazana opiekunowi.
  • Około godziny 20 do Stacji Centralnej dociera zgłoszenie z CPR Kraków. Dyspozytor przekazuje zgłoszenie dotyczące zabłądzenia grzybiarza w okolicy Pyzówki. Ratownik wysyła link do aplikacji RATUNEK w celu namierzenia zagubionego. Po kilkunastu minutach udaję się ustalić pozycję grzybiarza. Na miejsce udaje się zespół ratowniczy który finalnie odnajduje zaginionego. Poszukiwany w stanie dobrym zostaje przetransportowany do własnego samochodu.


O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZUPlusPKN ORLEN.

Numer ratunkowy w górach 985

Aplikacja Ratunek.eu


PARTNERZY GOPR 

PARTNER GRUPY PODHALAŃSKIEJ

Wspomóż Grupę Podhalańską

W tym miejscu niebawem pojawi się możliwość szybkiego przelewu dla naszej grupy.


Fundacja GOPR

szlakibezgranic

Grupa Regionalna Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Grupa Podhalańska


Adres
34-700 Rabka Zdrój
al. Tysiąclecia 1

NIP: 735-00-08-678
REGON: 385877118
KRS: 836360

Kontakt
tel/fax: (18) 26-76-880
e-mail: biuro@goprpodhale.pl


Inspektor Ochrony Danych 
Leszek Malinowski
kom. 698 642 854
email: iod@gopr.pl
Województwo małopolskie

Gorczański Park Narodowy