×
  • gopr podhale - obrazek tła
| |

TELEFON RATUNKOWY 985 lub 601 100 300

GRUPA PODHALAŃSKA GOPR
Oficjalna strona


Nazwa strony...

Kronika Grupy Podhalańskiej GOPR 21-28.09.2020
21.09, poniedziałek
• Po godz. 16 do dyżurki na Turbaczu zgłosiła się kobieta z silnym bólem w okolicy kręgosłupa. Została przetransportowana samochodem GOPR do Nowego Targu.
22.09, wtorek
• O godz. 20:30 dociera zgłoszenie, że na zielonym szlaku z Nowego Targu na Turbacz poniżej polany Sralówki rowerzysta w wyniku wypadku doznał urazu obojczyka. Na miejsce udali się ratownicy z Turbacza i z Długiej Polany. Po udzieleniu pierwszej pomocy przetransportowano poszkodowanego do szpitala w Nowym Targu.
25.09, piątek
• Przed godz. 15 informacja o turystce, która na Ścieżce Pienińskiej doznała urazu barku. Ratownicy ze Szczawnicy przetransportowali poszkodowaną do czekającej karetki pogotowia.
• Zaraz po godzinie 19 wpłynęła z nowotarskiej policji prośba o pomoc w transporcie zwłok kobiety w rejonie Lipnicy Wielkiej – Zadysponowano zespół ratowników z Nowego Targu.
• Chwilę później o godz. 19:20 kolejne zgłoszenie z rejonu Lipnicy. Zaginęła kobieta, dodatkowo z urazem biodra. Jest kontakt telefoniczny z poszkodowaną, ale sama nie potrafi określić gdzie jest. Wyjazd ratowników z centrali w Rabce. Jednocześnie ściągnięto ratowników uczestniczących w szkoleniu w Szczawnicy. Do akcji również włącza się zespół z poprzedniego zgłoszenia – transportu zwłok. 23 minuty po północy poszukiwana zostaje odnaleziona przez ratowników na quadzie i przetransportowana do Lipnicy Wielkiej. Cała akcja zakończyła się po 2 w nocy. W Akcji uczestniczyli również strażacy z OSP Lipnica Wielka, Policja oraz rodzina zaginionej.
W ostatnim tygodniu w Szczawnicy odbyło się szkolenie dla kandydatów na ratowników w ramach kursu I stopnia.
O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU, Plus, PKN ORLEN, BMW Polska oraz Tatra.
Aplikacja Ratunek
Numer ratunkowy w górach - 985

SPONSORZY GOPR 

PARTNERZY GOPR

PARTNER GRUPY PODHALAŃSKIEJ

Wspomóż Grupę Podhalańską

W tym miejscu niebawem pojawi się możliwość szybkiego przelewu dla naszej grupy.


Fundacja GOPR

Grupa Regionalna Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Grupa Podhalańska


Adres
34-700 Rabka Zdrój
al. Tysiąclecia 1

NIP: 735-00-08-678
REGON: 385877118
KRS: 836360


Kontakt
tel/fax: (18) 26-76-880
e-mail: biuro@goprpodhale.pl


Logo MSWiAGOPR realizuje zadania
z zakresu ratownictwa górskiego
dzięki środkom finansowym MSWiA

Województwo małopolskie