×
  • gopr podhale - obrazek tła
| |

TELEFON RATUNKOWY 985 lub 601 100 300

GRUPA PODHALAŃSKA GOPR


Porozumienie o współpracy - GP GOPR - GPN

W mijającym tygodniu Naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR - Marek Ciaś oraz Dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego - Janusz Tomasiewicz podpisali kolejne porozumienie o współpracy między GP GOPR, a GPN. 

Dzięki Naszej współpracy możliwe jest przede wszystkim podnoszenie poziomu bezpieczeństwa turystów i innych osób przebywających na obszarach górskich Gorczańskiego Parku Narodowego, a w szczególności osób korzystających ze szlaków turystycznych oraz innych miejsc udostępnianych do celów turystycznych, edukacyjnych, naukowych i rekreacyjnych. Nie bez znaczenia jest również fakt wzajemnego wsparcia w podnoszeniu kwalifikacji ratowników Podhalańskiej Grupy GOPR oraz pracowników Gorczańskiego Parku Narodowego w niesieniu pomocy na obszarach górskich w zakresie bezpieczeństwa w górach, udzielania pierwszej pomocy, wiedzy o przyrodzie Gorczańskiego Parku Narodowego i Gorców, a także ochrony przyrody. Podpisane porozumienie ułatwi Nam również wspólne prowadzenie działań ratowniczych, szkoleniowych czy profilaktycznych. 


Podczas spotkania omówiono również sprawozdanie z przekazanych przez GPN dla GP GOPR środków pieniężnych. Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich środki pieniężne uzyskane z opłat za wstęp na niektóre obszary Parku przeznacza się m.in. na dofinansowanie działalnosci ratowniczej GP GOPR. W roku 2020 otrzymaliśmy 18 817,72 zł za które zakupiliśmy m. in.: liny dynamiczne, karabinki, uprzęże, pokrowce na nosze transportowe, ale także doposażyliśmy ratowników w sprzęt indywidualny.SPONSORZY GOPR 

PARTNERZY GOPR

PARTNER GRUPY PODHALAŃSKIEJ

Wspomóż Grupę Podhalańską

W tym miejscu niebawem pojawi się możliwość szybkiego przelewu dla naszej grupy.


Fundacja GOPR

szlakibezgranic

Grupa Regionalna Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Grupa Podhalańska


Adres
34-700 Rabka Zdrój
al. Tysiąclecia 1

NIP: 735-00-08-678
REGON: 385877118
KRS: 836360

Kontakt
tel/fax: (18) 26-76-880
e-mail: biuro@goprpodhale.pl

Województwo małopolskie

Gorczański Park Narodowy

Gorczański Park Narodowy