×
  • gopr podhale - obrazek tła
|

TELEFON RATUNKOWY 985 lub 601 100 300

GRUPA PODHALAŃSKA GOPR


11 szkolenie

W dniach 16-19 stycznia br. ratownicy GP GOPR brali udział w szkoleniu dotyczącym ratownictwa z wykorzystaniem psów. W zajęciach, które odbywały się na Turbaczu, brało udział sześcioro przewodników wraz z ośmioma psami.

Szkolenie zorganizowane zostało w ramach projektu „Kształtowanie i podnoszenie transgranicznych kompetencji ratowników GP GOPR i Horska Zachranna Sluzba” / "Tvorba a zlepšovanie cezhraničných kompetencií záchranárov GP GOPR a Horskej służby Pieninského národného" finansowanego z Program Interreg PL-SK Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V- A Polska-Słowacja 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, za pośrednictwem Euroregion Tatry.

Prowadzony przez nas projekt wspiera wymianę doświadczeń i pogłębianie wiedzy wśród instytucji, które współpracują nad wybraną dziedziną i to założenie było podstawą przeprowadzonego szkolenia. Głównym założeniem treningów, które przeprowadzaliśmy była praca psów ratowniczych w warunkach zimowych, ale również wykorzystanie nowinek technicznych i urządzeń w szkoleniach tego typu. Dzięki projektowi, który realizujemy mogliśmy zakupić i w praktyce wypróbować pneumatyczne balony, które służą do przygotowania miejsc ćwiczeń. Mogliśmy również przeanalizować najnowsze wyniki badań dotyczące „teorii zapachu”. Co najważniejsze w miłej atmosferze zrealizowaliśmy cały założony plan szkolenia.


PARTNERZY GOPR 

PARTNER GRUPY PODHALAŃSKIEJ

Wspomóż Grupę Podhalańską

W tym miejscu niebawem pojawi się możliwość szybkiego przelewu dla naszej grupy.


Fundacja GOPR

szlakibezgranic

Grupa Regionalna Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Grupa Podhalańska


Adres
34-700 Rabka Zdrój
al. Tysiąclecia 1

NIP: 735-00-08-678
REGON: 385877118
KRS: 836360

Kontakt
tel/fax: (18) 26-76-880
e-mail: biuro@goprpodhale.pl


Inspektor Ochrony Danych 
Leszek Malinowski
kom. 698 642 854
email: iod@gopr.pl
Województwo małopolskie

Gorczański Park Narodowy