×
  • gopr podhale - obrazek tła
|

TELEFON RATUNKOWY 985 lub 601 100 300

GRUPA PODHALAŃSKA GOPR


Pierwsze Szkolenie - SKITUROWE

Za nami pierwsze szkolenie specjalistyczne, które zostało zrealizowane wspólnie z ratownikami Horská služba Pieninského národného parku. Szkolenie odbyło się w słowackiej części Tatr Wysokich.

Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy. Pierwsza wyruszyła ze schroniska Śląski Dom, natomiast druga ze schroniska Chata pri Zelenom plese. Obie grupy pokonując odpowiednio przełęcze Polski Grzebień i Rohatka oraz Baranią Przełęcz spotkały się na noclegu w schronisku Zamkovského chata. Następnego dnia zespoły w pewien sposób zamieniły się przebytymi drogami.

Celem szkolenia był wspólny trening ratowniczy w zakresie lawinowego ratownictwa partnerskiego i zagadnień związanych z oceną zagrożenia lawinowego. Istotnym elementem szkolenia było przypomnienie tematyki związanej z planowaniem bezpiecznego poruszania się i dotarcia do celu (czytaj poszkodowanego) w terenie lawinowym. Warunki pogodowe podczas tego trzydniowego szkolenia były zmienne. Od silnego wiatru i śnieżycy po piękne słońce i bezchmurne niebo. W obu przypadkach omawiano też kwestie związane z ewentualnymi niebezpieczeństwami lawinowym, które obok planowania poruszania się w ternie górskim mają kardynalne znaczeni w trakcie prowadzonej akcji ratunkowej.

Było to pierwsze z cyklu 13 wspólnych szkoleń, które realizować będziemy wspólnie z naszymi Kolegami zHorská služba Pieninského národného parku. Projekt jest finansowany z Program Interreg PL-SK Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V- A Polska-Słowacja 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zapraszamy jeszcze do obejrzenia krótkiego filmu:
https://youtu.be/xGuGXUxbS7o

PARTNERZY GOPR 

PARTNER GRUPY PODHALAŃSKIEJ

Wspomóż Grupę Podhalańską

Wsparcie Grupy Podhalańskiej GOPR

Wybierz kwotę:

5 zł 10 zł 20 zł 50 zł 100 zł 200 zł

Grupa Regionalna Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Grupa Podhalańska


Adres
34-700 Rabka Zdrój
al. Tysiąclecia 1

NIP: 736-10-39-808
REGON: 000706869
KRS: 0000156881

Kontakt
tel/fax: (18) 26-76-880
e-mail: biuro@goprpodhale.pl


Inspektor Ochrony Danych 
Jakub Smaza
email: iod@gopr.pl
Gorczański Park Narodowy