×
  • gopr podhale - obrazek tła
|

TELEFON RATUNKOWY 985 lub 601 100 300

GRUPA PODHALAŃSKA GOPR


III międzynarodowe warsztaty w zakresie medycyny taktycznej

 W dniach od 10.03 do 13.03 odbył się trzeci i zarazem ostatni warsztat medyczny w ramach projektu pn.: „Zastosowanie medycyny taktycznej podczas wypadków na obszarach górskich - doświadczenia europejskich służb ratowniczych", który jest realizowany ze środków programu ERASMUS+.

Podczas czterodniowych zajęć, ratownicy wspólnie ćwiczyli i wymieniali się doświadczeniami w zakresie wykorzystania rozwiązań tzw. medycyny pola walki.
Główny ciężar zajęć położony został na działania zimowe, w tym dotarcie do poszkodowanego w ternie eksponowanym, zaopatrzenie i ewakuacja tej osoby.
Ćwiczono sposoby tamowania krwotoków z wykorzystaniem przewidzianych do tego celu dedykowanych opatrunków przy uwzględnieniu rożnych scenariuszy zachowania się takiej osoby.
Z uwagi na trwającą jeszcze pandemię COVID 19 w warsztacie nie mogli niestety uczestniczyć nasi Koledzy z Bergwacht Berchtesgaden, dlatego warsztat ten miał charakter hybrydowy, bo w części zajęć teoretycznych prowadzonych przez słowackich Kolegów, łączyliśmy się online umożliwiając aktywny udział Kolegom z Niemiec.
Projekt wspólnie ze służbami z Słowacji i Niemiec realizujemy od 2019 roku i jest to już trzeci projekt zrealizowany przez Grupę Podhalańską GOPR w ramach programu ERASMUS+.
Działania te są ważnym elementem podnoszenia kwalifikacji i kompetencji międzynarodowych ratowników, co niewątpliwie wpływa pozytywnie na świadczoną przez nas pomoc w górach.
Na koniec marca 2022r. planowane jest ostatnie spotkanie partnerów projektu w celu jego podsumowania i wyznaczenia dalszych kroków i kierunków współpracy.

PARTNERZY GOPR 

PARTNER GRUPY PODHALAŃSKIEJ

Wspomóż Grupę Podhalańską

Wsparcie Grupy Podhalańskiej GOPR

Wybierz kwotę:

5 zł 10 zł 20 zł 50 zł 100 zł 200 zł

Grupa Regionalna Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Grupa Podhalańska


Adres
34-700 Rabka Zdrój
al. Tysiąclecia 1

NIP: 736-10-39-808
REGON: 000706869
KRS: 0000156881

Kontakt
tel/fax: (18) 26-76-880
e-mail: biuro@goprpodhale.pl


Inspektor Ochrony Danych 
Jakub Smaza
email: iod@gopr.pl
Gorczański Park Narodowy